Nikâh Şekeri Nasıl Seçilir

Nikâh şekerleri sizin rüyanızın büyük tanıkları sayılırlar. Bu hem çift için gelecekte hoş bir anıdır hem de o gün düğününüze gelenler için güzel bir düğün hatırasıdır. Nikâh şekerleri bizim geleneğimizin en belirgin özelliklerindendir. Zamanla değişikliğe uğrayarak belli aşamalardan geçmişlerdir. Eskiden olduğu gibi tüllü ve badem şekeri ile dolu olan nikâh şekerleri yerlerini lavanta keselerine ve hatta deniz kabukları, nazar boncukları gibi güzel aksesuarlara bıraktı. Tüm bunların yanında lokum, draje ve çikolataları da nikâh şekerlerinin yanında görmekteyiz. Fakat çikolatalar yazın sorun yaratabilmektedirler. Bu yüzden yaz düğünlerinde çikolataları tercih etmeyin.

Nikâh Şekerleri Hazırlanırken:

Siparişlerinizi düğünden bir ay kadar önce verin. Yetişmesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmayın.
Davetiyelerle beraber sipariş verebilirsiniz. Nikâh şekerleri davetiyeler gibi aile sayısına göre değil kişi sayısına göre sipariş verilmelidir. Bu yüzden nikâh şekerleri kişiye özeldir.

Sipariş vermiş olduğunuz nikâh şekerlerini düğünden birkaç gün önce teslim alın. Nikâh şekerleri davetlileri beklemez. Bu yüzden davetliler salona girmeye başlamadan önce nikâh şekerleri hazırlanmalıdır. İkram şık bir sepetin içinden yapılmalıdır. Bu sayede gösterişli bir ikram olur. Aynı zamanda dağıtımla görevlendirilmiş kişi gelen kişilere hoşgörü, sevecen, içten ve aynı zamanda güler yüz göstermelidir. En önemli nokta ise şudur: nikâh şekerlerinin üstünde muhakkak gelin ve damadın ismi altında da o günün tarihi yazılı olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ