Düğünde Lazer Epilasyonun Önemi

Lazer epilasyon sadece düğün için değil tüm hayatınız boyunca sizi rahat ettirecek bir uygulamadır. Düğünden en az altı ay önce lazer epilasyona başlarsanız düğünde de bu sorundan kurtulmuş olursunuz. Tüyler düğünden önce gelinleri rahatsız eden en büyük sorundur. Lazer epilasyon sayesinde düğün öncesi rahat bir nefes alarak başka eksiklerinize zaman ayırabilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Çalışma Prensibi

Lazer epilasyon da ciltte herhangi bir tahribat olmamasına karşın kıl kökleri yakılarak tekrar çıkması engellenmiş olur. Işık enerjisi deri altında indiğinde ısı enerjisine dönüşerek aktif kıl köklerini tahrip eder. Isıdan zarar gören kıllar on ile on beş gün içerisinde dökülecektir. Aktif olmayan kıllar ise diğer seanslarda tahrip edilerek kalıcı sonuç elde edilmiş olur. Ağdadan farklı olarak ağda kılları köklerinden koparır fakat kıl köklerinde herhangi bir hasar olmadığı için kıl yine büyümeye devam eder. Lazer epilasyonda kıl kökleri yandığı için o kökten bir daha kıl çıkmaz. Kalıcı bir çözümdür. Diğer yöntemlere göre uygulama süresi az olduğu için ekonomik bir uygulamadır. Lazer acısız bir epilasyondur. İğneli epilasyon da kıl kökleri için tek tek uygulama yapılırken lazer epilasyonda birden fazla kıl yakılarak temizlenir. Acısız bir yöntemdir. Sadece kıl kökleri etkilendiğinden acı olmamaktadır.

Kalıcı bir etki için bölge bölge değişmekle beraber ortalama sekiz veya on seans lazer epilasyona gidilmelidir. Lazer ışığı aktif kıl köklerine etki ettiği için aktif hale gelmeyen pasif kıl köklerine etki etmez. Bu yüzden seans sayısı artmaktadır. Yüz için gidildiğinde lazer epilasyon seansları on veya on beş seansa kadar çıkarken daha kalın kıl köklerine sahip olan koltuk altı gibi bölgelerde bu seans sayısı beş veya sekiz seansa kadar düşmektedir. Uygulanan bölgeye göre seans süresinin uzunluğu değişmektedir. Koltuk altı on dakika kadar sürerken tüm bacak bir saat sürebilir.

Göz çevresi hariç vücudun neredeyse her yerinde kullanılması açısından çok kullanışlı bir yöntemdir. Küçük dalga boylu ışık olan lazer ışığı kıl köküne zarar verirken cilt üzerinde hiçbir yan etki yaratmamaktadır. Kanserojen bir yanı da olmadığı için rahatlıkla kullanılabilir. Uygulama sonrasında birkaç saat ya da gün hafif kızarıklık oluşabilir fakat kendiliğinden geçen zararsız kızarıklıklardır. Epilasyondan hemen sonra direkt güneş ışığına maruz kalmamak ve güneş koruma kremleriyle korunmak gereklidir. Uygulamaya gelmeden önce ise lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye 4 hafta kadar önceye kadar ağda yapılmamış olması gerekir. Epilasyondan sonra da yine ağda kesinlikle yapılmamalı sadece traş ederek kılların boyu kısaltılmalıdır. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kesin sonuçlar için mutlaka seanslarınız bitene kadar uygulamaya devam edin. Uygulama yaptırmadan önce uzman hekimlerden de bilgi almanızda yarar vardır. Kullanılan lazer epilasyon cihazının da çok önemli olduğunu unutmayın. Ucuz paralara yapılan lazer epilasyon merkezlerinden medet ummak yerine araştırarak en iyi yerde uzman kişiler tarafından bu uygulamayı yaptırmanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ