22 şehirde kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün yurdun iç ve batı kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

yagis

İç bölgelerde beklenen yerel kuvvetli yağışlara dikkat! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden iç bölgelerdeki 22 şehir için kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün yurdun iç ve batı kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün (15.05.2016 Pazar) iç bölgelerde beklenen bahar mevsimine uygun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin öğle saatlerinden sonra Denizli, Isparta, Burdur, Muğla’nın iç kesimleri ile Antalya’nın iç ve batı kesimlerinde (İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Elmalı, Korkuteli ilçeleri),

akşam ve gece saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat ile Sinop ve Samsun’un iç kesimleri),

İç Anadolu’nun kuzeyi (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas) ile Kütahya, Bilecik ve Bursa’nın doğusunda yerel olarak orta kuvvette (6-20 mm), özellikle gece saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ