Kalçaları Biçimlendiren Egzersiz Programları

Bayanlar malum yaz önümüzde. Bikiniler,mayolar,mayokiniler bizleri bekler.. Yazın daha güzel bir kalça görünümü için sizlere evinizde uygulayabileceğiniz egzersizler sunuyoruz. Yeni yazın en gozle bayanı olmaya ne dersiniz? Umarız memnun kalırsınız.

  • KALÇA BİÇİMLENDİRME EGZERSİZLERİ: *Bacak kaldırma

Bu kalça egzersizi için yüzükoyun yere uzanın. Rahat hareket etmek için yere bir havlu serin. Kollarınız yerde çapraz olacak şekilde başınızı kollarınızın üstüne yaslayın. Bacaklarınızı gergin tütün ve bir bacağınızı yerden 5-10 cm. kadar yukarı kaldırın. Bu sırada diğer bacağınız gergin bir şekilde parmak ucuyla yeri göstersin. Hareket sırasında nefes alın ve karnınızı içe doğru çekin.

 

  • KALÇA BİÇİMLENDİRME EGZERSİZLERİ: **Sırt uzatma

Sırtüstü yere uzanın. Çeneniz dik bir şekilde, başınızı yerden kaldırın. Sol bacağınızı uzatıp, sağ bacağınızı dizden kırın ve iki elinizle kavrayın. Rahatça nefes alın ve verirken sol popo kasınızı sıkın. Bu sırada karnınız bir sünger gibi kasılacak. Hareketi en az 10 kez tekrarladıktan sonra aynı egzersizi diğer bacakla gerçekleştirin.

 

  • KALÇA BİÇİMLENDİRME EGZERSİZLERİ : *** Derinlemesine rahatlama

Bu hareket, kısalmış kaslarla, kas kramplarına karşı alınan bir önlem niteliği taşıyor. Sırtüstü yere uzanın. Bacaklarınızı vücudunuzla 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde kaldırın. Ellerinizle bacaklarınızı dizlerinizin altından kavrayın ve mümkün olduğu kadar göğsünüze doğru yaklaştırmaya çalışın. Nefes alın ve içinizden 20′ye kadar sayıp nefesinizi verin.

 

  • KALÇA BİÇİMLENDİRME EGZERSİZLERİ :  ****Omurları açma

Yere uzanın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra dizden bacaklarınızı kırın ve belinizin düzlüğünü oruyarak nefes alın. Bu sırada omurlarınızın alt kısmını yerden yavaşça kaldırın. Hareketi yaparken karnınızın bir sünger gibi kasıldığını ve poponuzun sıkılaştığını hissedeceksiniz.

Kalça biçimlendirme egzersizi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ